2016. május 3., kedd

Na de mégis honnan tudod? (külföld)

Fontos kérdés, ha az ember az urbexről próbál megtudni bármit is, hogyan is kommunikálnak egymás között, van-e egyáltalán bármilyen kontaktus a világ különböző, vagy egy országon belül létező emberek/csoportok között. A kérdés azért is fontos, hiszen egy olyan színtérről beszélünk, ahol a legfőbb tulajdonság a ismeretlenség, az elhagyatott házak feltérképezése és bejárása a lehető legnagyobb titokban. Mégis akkor miképpen ismerik egymást, hogyan fedeznek fel új helyeket?

A válasz nagyon egyszerű. Fogjuk istenünket a googlet és egy pár megfelelő szó beírása után ott van a szemünk előtt a válasz. Az internet, a blogok. Az új kor hírnökei, ahol bárki létre tud hozni egy felületet, ahol közölheti véleményét, élményeit, gondolatait.

Az urbexeseknél a megjelenés kiemelkedően fontosnak számít. A helyszínek dokumentálása (valahogy mindig van egy fotós a társaságban, vagy valaki kitanulja), vagy itt tudják titkos élményeiket leírni, illetve figyelmeztetni az esetleges leendő felfedezőt a helyszínen található veszélyekről. Mindezt a legnagyobb névtelenségben. Így a többi érdeklődőnek/urbexesenek egy jó támpontjául szolgál, ha esetleg érdeklődik valami új felfedezendő lehetőség után a környezetében vagy esetleg más országban.

Álljon itt pár példa:






A legtöbbjük majdhogynem csak képeket tartalmazz, de sokuknál van leírás, vagyis inkább élménybeszámoló. Nagy részük térképen sohasem jelöli a bebarangolt helyet konkrétan, de megadnak olyan távpontokat, amiből a kíváncsiskodó egyszerűen tud tájékozódni.
Így elmondható, hogy az urbexes színtér egyik legfőbb kommunikációs helyszíne a web, ahol megőrizhető az anonimitás, mégis több millió emberhez eljuthat, mégis a színtér tagjainak ötletekkel szolgál.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése